מה כדאי לבדוק לפני שמתקשרים

תיקון מקררים – מה חשוב לבדוק לפני שקוראים לטכנאי

מקרר מקולקל יכול להוות סצנת פתיחה ליום לא מוצלח במיוחד: במקרה הפחות גרוע, כלומר אם מגלים את התקלה לפני שהטמפרטורה במקרר ובמקפיא הספיקה לרדת בצורה משמעותית, צריך לדאוג ולהעביר את כל מוצרי המזון מתוך המקרר המקולקל לנפח אחסון קר חליפי, על מנת שהם לא יתקלקלו. אם יש בנמצא מקרר חליפי, או שכן שניתן לבקש ממנו לאחסן את המוצרים עד לפתרון הבעיה ניחא, אבל במקרים רבים אופציות אלו לא קיימות. במקרה היותר גרוע, התקלה התגלתה אחרי שהמקרר הפשיר לחלוטין, ובמקרה כזה נוסף על הלוגיסטיקה הנדרשת באיתור טכנאי העוסק בתיקון מקררים, צריך גם לטפל במוצרים המקולקלים ובשלולית המים שמסביב.

לפני שמתקשרים לטכנאי תיקון מקררים

ישנן מספר סוגי תקלות נפוצות שניתנות לתיקון בקלות יתרה, גם בלי להזעיק טכנאי הביתה. כך למשל, אם מדובר במקרר שאינו פועל לאחר שיפוץ הבית, במקרה בו ערכתם ניקיון יסודי, עברתם דירה או כל תסריט שיכול לגרום לתזוזת המקרר ממקומו, כדאי לבדוק ראשית כל אם התקע של המקרר מחובר לשקע.

כמה מובן מאליו, ככה יכול לחסוך ביקור טכנאי תיקון מקררים. מעבר לכך, גם אם התקע מחובר, כדאי לבדוק את ארון החשמל ולוודא כי החדר בו מוצב המקרר מקבל אספקת חשמל, וכי לא מדובר ב"פקק שקפץ". גם במקרה כזה ביקור הטכנאי יהיה מיותר לחלוטין. כמו כן, אם מדובר בדירה חדשה ומקרר שאמור להיות תקין, כדאי לבדוק אם השקע עצמו פעיל, על ידי חיבור מכשיר חשמלי אחר אליו, או לחילופין שימוש בכלים המיועדים לפונקציה זו.

האם התקלה הינה במקרר?

מקרים מסוימים עלולים להראות לנו בתור תקלה במקרר, למרות שבפועל המקרר תקין לחלוטין. אם בפתיחת דלת המקרר לא נדלק האור, כדאי לבדוק האם שורר קור בתא הקירור, והאם רעש פעולת המקרר נשמע: יכול להיות שיש צורך רק להחליף נורה. כמו כן, במקררים מסוימים רעש פעולת המקרר נפסק לפעמים לפרקי זמן שונים, אך אין זה מעיד כי המקרר הפסיק לעבוד. לפני שקוראים לטכנאי כדאי לוודא שפעולת הקירור אכן נפסקה.